Terapia światłem Bioptron

terapia


Jak wiemy światło odgrywa kluczową rolę w  życiu, spełniając w naszym ciele wiele funkcji. Jego brak lub znaczny niedobór może niekorzystnie wpływać nie tylko na nasze samopoczucie, ale również zaburzać wiele procesów fizjologicznych.

 

Następstwem zakłóceń procesów fizjologicznych może być rozregulowanie systemu metabolicznego i immunologicznego.

 

Zapraszamy do zapoznaia się z krótkim artykułem wprowadzającym i wyjaśniającym podstawowe zasady oddziaływywania światła Bioptron na nasz organizm.


 

Czym jest światło i jak je postrzegamy

 

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie jest światło widzialne . Otóż mówiąc ogólnie i w dużym uproszczeniu jest to widzialna część widma elektromagnetycznego, a światło które możemy zaobserwować jest jedynie niewielką częścią promieniowania elektromagnetycznego. Długość fal światła widzialnego zawarta jest w przedziale od około  370 do około 780 nm.

 

Poniżej i powyżej tych wartości mimo, że tego nie widzimy również znajduje się promieniowanie elektromagnetyczne. Poniżej widzialnej części widma obecne jest światło ultrafioletowe, a powyżej światło podczerwone, którego odbiór przez tkanki powoduje wrażenie ciepła.

 

Wspomnieć jeszcze należy o świetle laserowym, nieco innym niż światło naturalne.

 

Zarówno światło ultrafioletowe, które może być szkodliwe dla zdrowia, jak i światło laserowe, które stosowane niewłaściwie również może być niebezpieczne nie są obecne w systemie terapii światłem Bioptron.

 

Profilaktyka i biostymulacja

 

Urządzenia Bioptron wyposażone są w specjalną jednostkę optyczną emitującą światło podobne do części widma elektromagnetycznego wytwarzanego naturalnie przez słonce, jednak pozbawionego promieniowania UV.

 

Światło Bioptron w obszarze skóry wystawionej na jego działanie stymuluje czułe na światło struktury wewnątrzkomórkowe, a także biomolekuły wywołując komórkową reakcję łańcuchową oraz tak zwane drugorzędne odruchy, które nie są ograniczone do naświetlanego obszaru skóry, ale mogą dotyczyć całego ciała.

 

Zarówno światło widzialne jak i podczerwień wywołują pozytywne zmiany na poziomie komórkowym. Lampy Bioptron nie działają w oparciu o pojedynczy mechanizm, ale są wynikiem synergii różnych mechanizmów.

 

Światło słoneczne podlega sezonowym zmianom. Latem jest go znacznie więcej niż późną jesienią i zimą. Z pomocą urządzeń Bioptron możemy precyzyjnie ustalić natężenie i ilość światła  niezbędnego naszemu organizmowi.

naswietlanie twarzy

Pewnie wszyscy znamy przypadki związane z jesienną depresją. Za oknem szaro, buro i ponuro. Pojawiają się charakterystyczne objawy zimowej depresji nazywanego inaczej sezonowymi zaburzeniami nastroju takie jak senność, przygnębienie czy brak chęci i motywacji do działania.

 

Jednym z podstawowym zabiegów wskazanych w takich przypadkach jest terapia jasnym światłem, Bardzo efektywną metodą jest codzienne 30 minutowe naświetlanie lampą Bioptron przy zastosowaniu źródła światła emitującego 10.000 luksów.

 

Dla porównania można przyjąć, że naturalne światło słoneczne w pochmurny dzień to około 5000 luksów.

 

Gęstość mocy światła Bioptron określa się na poziomie 40 mW /cm2 przy zachowaniu 10 centymetrowej odległości od miejsca naświetlania. Jest równe gęstości energetycznej średnio 2,4J / cm2 na minutę.

 


 

 

Światło Bioptron w gojeniu się ran

 

Gojenie się ran jest procesem złożonym z trzech faz – stanu zapalnego, formowania się tkanki i wreszcie odtwarzania. 

 

Proces ten wymaga współpracy wolnej warstwy skóry z naskórkiem oraz uczestnictwa substancji biochemicznych odpowiedzialnych za działania biologiczne w organizmie.

 

Właściwe zastosowanie terapii światłem Bioptron może przyspieszyć gojenie się ran oraz prowadzić do szybszej regeneracji tkanki nabłonkowej.

 

 


 

proces gojenia się skóry

Pomoc w walce odleżynami

 

Rezultatem długotrwałego leżenia pacjenta w łóżku są owrzodzenia naciskowe, inaczej nazywane odleżynami. To niestety częsty i nieprzyjemny problem dla wielu ludzi.

 

Leczenie odleżyn polega na odciążeniu długotrwale uciskanego obszaru ciała poprzez zmianę pozycji, a także na regularnym oczyszczaniu powstałych ran. Częścią procesu leczenia pacjentów z odleżynami powinna być terapia światłem. Terapia światłem Bioptron może odgrywać istotną rolę także przeciw powstawaniu odleżyn.

 

To tylko kilka przykładów pozytywnego działania światła na nasz organizm. W następnych artykułach przedstawimy Państwu kolejne możliwości skutecznego zastosowania terapii światłem Bioptron.

 

Szczegółowe informacje o wszystkich produktach i urządzeniach Bioptron znajdą Państwo klikając w link: Produkty Bioptron

 

Artykuły powiązane:

 

Bioptron Anti Aging - nieoceniona pomoc w walce z procesami starzenia się skóry

 

Jaki jest koszt lampy  Bioptron - od czego zależy cena lampy i jak dobrać właściwą lampę odpowiadającą konkretnym potrzebom.

 

 

Wróć do strony głównej bloga

 

 

 

 

OFICJALNY PRZEDSTAWICIEL ZEPTER W POZNANIU  

telefon 692-288-005

 

 Sklep firmowy Zepter i Bioptron - POZNAŃ ul. Dąbrowskiego 9/11

 

 

 

Oferta na jednorazowy zakup dla nowych Klubowiczów lub osób, które w ostatnim czasie nie dokonywały zakupów na cały asortyment z rabatem nawet do 30%

 

nie dotyczy produktów eksploatacyjnych*

 

Zadzwoń aby otrzymać specjalny kod rabatowy: 692-288-005