Noże Zepter


NOŻE ZEPTER FELIX SOLINGEN

FELIX® Solingen - Tradycja i precyzja oraz wyjątkowa jakość od 1790 roku


Noże Zepter wykonywane są tylko z najlepszych gatunków stali. W naszej kolekcji znajdują się noże z wysokostopowej chromowo-molibdenowo-wandarowej stali X50 CrMoV15, noże z japońskiej wielowarstwowej stali VG10, a także noże z ostrzowej stali nierdzewnej  X65 CR13 Wybór do produkcji noży tych właśnie rodzajów stali gwarantuje odporność na korozję, dużą elastyczność oraz ochronę przez uszkodzeniami powierzchni tnącej.

 

Każdy nóż tworzony jest ręcznie i zanim trafi do Państwa domów przechodzi przez minimum 45 różnych etapów obróbki. Doświadczenie i dbałość o każdy szczegół to klucz do sukcesu.

 

FELIX® to firma z tradycjami i jednocześnie jeden z najstarszych wytwórców noży, który wyroby nożownicze wytwarza od 1790 roku. W 2012 r. firma ZEPTER International produkująca, sprzedająca i dystrybuująca na całym świecie ekskluzywne, wysokiej jakości dobra konsumpcyjne zakupiła firmę FELIX® Solingen GmbH, zabezpieczając w ten sposób swoją pozycję lidera rynkowego w produkcji najwyższej jakości noży.

 

Kolekcja noży Absolute ML

 

Noże których ostrza wykonane są z 66 warstwowej japońskiej stali są hartowane w lodzie, dzięki czemu struktura stali jest bardziej zwarta i charakteryzuje się drobniejszą ziarnistością. To eleganckie noże z rękojeścią wykonaną z poliamidu PA 6, który nadaje się do kontaktu z żywnością. Warto wspomnieć, że kolekcja Absolute ML została laureatem nagrody wzornictwa projektowego iF Product Design za jedne z 50 najpiękniejszych artykułów konsumpcyjnych na świecie.

 

Kolekcja noży Resolute

 

Wyjątkowe noże, których ostrza wykonane są ze stali nierdzewnej wykorzystywanej do produkcji brzytew, co jest gwarancją najwyższej precyzji. Stal wykorzystywana do produkcji noży z kolekcji Resolute charakteryzuje się twardością 59-60 w skali Rockwella – systemu pomiarowego stosowanego do badania twardości materiałów. Ergonomiczne uchwyty perfekcyjnie układają się w dłoni, a idealne wywarzenie pozwalają na precyzyjne wykorzystywanie noża. Kolekcja noży Resolute została zwycięzcą nagrody RedDot Design Award.

 

Noże produkowane ręcznie

 

Krótki film przedstawiający proces tworzenia noży Felix Solingen. Tradycyjny sposób kucia stali, ręcznie mocowanie uchwytów i szlifowanie ostrza weryfikowanie szlifu za pomocą laserowej techniki pomiarowej. 45 do nawet 80 etapów obróbki. To wszystko sprawia, że każdy nóż to produkt najwyższej jakości.

 

 

 

Ostrzenie i pielęgnacja noży

 

Jak ostrzyć noże Zepter? Aby Państwa noże przez długi czas pozostawały idealnie ostre wymagają właściwej konserwacji. Przy codziennym użytkowaniu zaleca się mycie ręczne w ciepłej wodzie i osuszanie miękką szmatką. Ostrość noży można przedłużyć przecierając je miękką bawełnianą szmatką nasączoną kilkoma kroplami olejku kameliowego. Aby możliwie najlepiej wyczyścić nóż z bakterii zaleca się stosowanie specjalnej szmatki antybakteryjnej z nitkami srebra, która czyści, ale tez pielęgnuje i chroni ostrze noża. Od czasu do czasu warto naostrzyć nóż za pomocą odpowiedniej ostrzałki Zepter.

 

Ostrzenie noży za pomocą ostrzałki:

 

Ostrzałkę przytrzymujemy mniej więcej na wysokości ramienia, przykładamy ostrze noża ustawione pod kątem około 20 stopni. Przesuwamy obie strony ostrza po całej długości ostrzałki kilkanaście razy. Po zakończeniu ostrzenia noż oraz ostrzałkę dokładnie myjemy w czystej wodzie, a następnie osuszamy.

Pokaż filtry

 

OFICJALNY PRZEDSTAWICIEL ZEPTER W POZNANIU  

telefon 692-288-005

 

 Sklep firmowy Zepter i Bioptron - POZNAŃ ul. Dąbrowskiego 9/11

 

 

 

Nowa oferta w przygotowaniu