Filtry powietrza Zepter

 

Filtr powietrza Zepter

Stacjonarne filtry do oczyszczania powietrza oraz przenośnie jonizatory

Kurz, bakterie i zarazki. To wszystko unosi się w powietrzu Państwa domu i biura. Zanieczyszczenie powietrza dotyczy nas wszystkich, a skutki oddychania złym powietrzem mogą pojawić się nawet po wielu latach. Astma, alergia, złe samopoczucie i bóle głowy to tylko kilka przykładów jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasz organizm.

 

Powietrze zanieczyszczają nie tylko spaliny samochodowe czy dym unoszący się z kominów. To także różnego rodzaju środki chemiczne i produkty aerozolowe, dym papierosowy, a nawet klimatyzacja i centralne ogrzewanie. Na jakość powietrza wpływają też zanieczyszczenia biologiczne takie jak choćby bakterie, wirusy, pleśń czy różnego rodzaju pyłki.

 

Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są małe cząstki o średnicy nie przekraczającej 2,5 mikrometra, ponieważ z racji swoich rozmiarów mogą przenikać do pęcherzyków płucnych, a także do układu krążenia roznosząc groźne toksyny.

 

Nieustanny wpływ słabej jakości powietrza ma negatywny wpływ na zdrowie nasze i naszych bliskich. Poczynając od łzawienia oczu, uczucia zmęczenia i bólu głowy, aż po bardzo poważne problemy zdrowotne jak choćby choroby sercowo-naczyniowe, czy choroby dróg oddechowych, które pojawić się mogą nawet po wielu miesiącach czy latach.

 


Kup filtr powietrza Zepter przez internet albo zamów telefonicznie

Proste zakupy on-line: szybkie płatności internetowe w tym BLIK lub płatność przy odbiorze.


 

Therapy Air Smart

Zaawansowany filtr powietrza Zepter z filtrem HEPA

 

Na rynku dostępnych jest wiele filtrów, jonizatorów i oczyszczaczy powietrza, a ich ceny są bardzo różne, dlatego też jakość filtracji i oczyszczania również jest mocno zróżnicowana.

 

Firma Zepter znana jest z doskonałej jakości swoich produktów, dlatego także filtry powietrza tej marki zaliczyć można do wiodących systemów oczyszczania powietrza na rynku. Oczyszczacze powietrza Zepter usuwają z powietrza do 99,97% zanieczyszczeń, w tym pyłu zawieszonego o średnicy 2,5 mikrometra.

 

Każdy z produktów mogą Państwo również zamówić telefonicznie z bezpieczną dostawą do domu. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod numerem 692-288-005

 

Poznaj filtry powietrza oraz przenośne jonizatory Zepter

 

 
Therapy Air Ion

Możliwość powieszenia na ścianie

Certyfikat GUI-LAB, PZH

 

Therapy Air Ion

Zobacz szczegółowy opis

Zadzwoń do nas:  692-288-005

 

 
Therapy Air Smart

Wbudowany jonizator i lampa UV

Certyfikat GUI-LAB, PZH

 

Oczyszczacz powietrza Therapy Air Smart

Zobacz szczegółowy opis

Zadzwoń do nas:  692-288-005

 

 
Myion Zepter

Trzy modele do wyboru

Osobiste jonizatory

 

zepter Myion

Zobacz szczegółowy opis

Zadzwoń do nas:  692-288-005

 

Jonizacja powietrza

 

Poza funkcjami typowo oczyszczającymi filtry powietrza Zepter jonizują powietrze. Jonizacja powietrza ma na celu produkcję jonów ujemnych które neutralizują zanieczyszczone jony dodatnie. Jony dodatnie wytwarzane są między innymi przez urządzenia elektryczne takie jak telewizory, komputery, urządzenia grzewcze, pralki, suszarki, lodówki oraz inne sprzęty AGD i RTV

 

Ciągle rozrastające się miasta, postęp technologiczny i komputeryzacja niosą za sobą nowe wyzwania, a czyste powietrze z pewnością zalicza się do wyzwań kluczowych. Jonizator niweluje jony dodatnie, które mogą niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie, skupienie i  koncentrację, a także na ogólny stan zdrowia.

 

Zanieczyszczenia powietrza:


W ostatnim czasie coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o poziomie zanieczyszczenia powietrza. Co właściwie oznaczają skróty którymi posługują się osoby omawiające ten temat.

 

Pierwszym skrótem, który z pewnością Państwo słyszeli już wiele razy jest skrót PM ( Particulate Matter ) – Pył zawieszony.  Są to drobne cząsteczki unoszące się w powietrzu pochodzenia naturalnego np. sól morska, pył mineralny czy popioły wulkaniczne oraz produkty uboczne działalności człowieka.

 

PM w analizach jakości powietrza można podzielić na dwa rodzaje:

 

PM 2,5 – bardzo drobny pył unoszący się w powietrzu o średnicach cząstek mniejszych niż 2,5 mikrometra. Występujący między innymi w sadzy oraz w innych produktach powstałych podczas procesu spalania.

 

PM10 – pył o średnicach cząstek mniejszych niż 10 mikrometrów. Zaliczamy tutaj między innymi cząstki mineralne, czy substancje toksyczne dioksyny i benzopireny.

 

Nawet krótkotrwałe narażenie na wysokie stężenie pyłu zawieszonego może skutkować różnymi komplikacjami zdrowotnymi takimi jak zapalenie spojówek, katar sienny, zwiększona krzepliwość krwi czy zaburzenia rytmu serca.

trucizny w powietrzu

 

Poza pyłem zawieszonym wspomnieć należy o tlenkach azotu: NO, NO2, N2O, tlenkach węgla: CO, CO2 czy tlenkach siarki: SO2, SO3

 

Zanieczyszczenia te powstają w dużej mierze przez ruch samochodowy oraz spalanie paliw kopalnych, a także przez zakłady przemysłowe, dym z kominów etc.

 

Przebywanie w tak zanieczyszczonym powietrzu skutkować może problemami układu oddechowego, wzrostem wrażliwości na alergeny oraz zmianami w układzie sercowo-naczyniowym.


Zanieczyszczenia z zewnątrz z łatwością przedostają się do naszych domów. Pamiętajmy, że mówimy o cząstkach niezmiernie małych, które bez problemu znajdują drogę do wnętrza budynku.

 

Syndrom chorego budynku

 

Sick building syndrome – w skrócie SBS ma miejsce wtedy, gdy w danym budynku mamy do czynienia z powietrzem złej jakości, powodowanym przez wiele czynników do których zaliczyć można choćby toksyczne substancje emitowane przez tworzywa sztuczne, farby i lakiery, niektóre tkaniny syntetyczne, impregnaty i rozpuszczalniki, brak lub niewłaściwą konserwacją przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, ograniczoną cyrkulacją powietrza, grzyby, pleśń i bakterie oraz szeregiem innych czynników.

 

Przebywając w takim pomieszczeniu możemy odczuwać zmęczenie, osłabienie, bóle i zawroty głowy, podrażnienie błon śluzowych, kichanie, katar czy drapanie w gardle oraz infekcje układu oddechowego.

 

Niebagatelną rolę w przeciwdziałaniu SBS poza usunięciem czynników je powodujących odgrywa regularne wietrzenie pomieszczeń, zadbanie o właściwą wentylację oraz utrzymanie odpowiedniej wilgotności i temperatury.

 

Ważną rolę w procesie oczyszczania powietrza zapewniają także wysokiej jakości filtry powietrza. Zaawansowane oczyszczacze marki Zepter usuwają z powietrza do 99,97% szkodliwych cząsteczek, patogenów i gazów stanowiących zanieczyszczenia powietrza.

 

Poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego, zwiększenia wydajności i redukcji poziomu stresu.

 

Zobacz produkty Zepter do oczyszczania powietrza:

Pokaż filtry

 

OFICJALNY PRZEDSTAWICIEL ZEPTER W POZNANIU  

telefon 692-288-005

 

 Sklep firmowy Zepter i Bioptron - POZNAŃ ul. Dąbrowskiego 9/11

 

 

 

Nowa oferta w przygotowaniu