Zepter i płyta indukcyjna

 

Czy garnki i patelnie ZEPTER działają na płycie indukcyjnej i czym właściwie jest indukcja, co to jest ferromagnetyzm i jak sprawdzić czy naczynia, które posiadamy w domu nadają się do korzystania na płycie indukcyjnej. Na te i na inne pytania odpowiemy w niniejszym artykule.


 

 

zepter a płyta indukcyjna


Czym jest indukcja

 

Płyty indukcyjne coraz mocniej wypierają inne źródła ciepła wykorzystywane podczas gotowania. Związane jest to z kilkoma aspektami począwszy od oszczędności i bezpieczeństwa po atrakcyjny wygląd.

 

Pod powierzchnią płyty umieszczone są specjalne cewki generujące szybkozmienne pole magnetyczne. Po postawieniu na płycie garnka lub patelni przystosowanej do pracy na indukcji zmienny w czasie strumień pola magnetycznego przenika podstawę naczynia nagrzewając je, tym samym umożliwiając gotowanie.

 

Zaletą indukcji wykorzystywanej w kuchni jest to, że nagrzewa się samo naczynie bezpośrednio postawione na płycie. Nie trzeba najpierw nagrzewać całej płyty.

 

Energia elektryczna poprzez pole magnetyczne jest przekształcana w energię cieplną. Która ogrzewa garnek czy patelnię, a powierzchnia płyty nagrzewa się w dużo mniejszym stopniu.

 

Podsumowując, można powiedzieć, że pole indukcyjne wytwarza ciepło tylko w bezpośrednim kontakcie z ferromagnetycznym naczyniem. To spora oszczędność energii, którą z pewnością zauważą Państwo w swoich rachunkach za prąd.

 

Płyty indukcyjne są również łatwe w czyszczeniu, Wystarczy przetrzeć ją delikatną ściereczką z płynem do mycia naczyń i gotowe. Ich estetyczny i nowoczesny wygląd to również niezaprzeczalna zaleta.

 

Nowoczesne płyta będzie ozdobą w każdej kuchni.


 

Bezpieczeństwo

 

Pole magnetyczne wytwarzane przez pyty indukcyjne ma stosunkowo niską częstotliwość i występuje wyłącznie do pewnej wysokości – zazwyczaj do około 2 centymetrów.

 

Nie jest więc promieniowaniem o wysokiej częstotliwości, nie wpływa zatem na komórki ludzkiego organizmu.

 

Dzięki chłodnej płycie ograniczamy również możliwość przypadkowego oparzenia, tak jak może to mieć miejsce na przykład używając kuchenki gazowej.

 

Nowoczesne płyty indukcyjne wyposażone są w systemy ostrzegania o podwyższonej temperaturze urządzenia – często sygnalizując na przykład za pomocą ostrzegawczej diody o zwiększonej temperaturze płyty.

 

Czy naczynia Zepter działają na płycie indukcyjnej?

 

Często spotykamy się z tym pytaniem osób, które nie miały jeszcze styczności z garnkami i patelniami Zeptera.

 

Odpowiedź brzmi TAK – wszystkie naczynia Zepter Masterpiece produkowane od kilkunastu lat są przystosowane do pracy na płycie indukcyjnej.

 

Nasze ferromagnetyczne naczynia kuchenne z wielowarstwowym dnem są idealnie przystosowane do pracy na indukcji.

 

Użyty materiał, oraz właściwa budowa i wyprofilowanie dna pozwalają  na maksymalne wykorzystanie zalet płyt indukcyjnych.

 


Naczynia Zepter do wszystkich typów ciepła

 

Co ważne wszystkie naczynia ferromagnetyczne Zepter mogą być również stosowane na kuchenkach gazowych, ceramicznych i elektrycznych.

 

Garnki Zepter  od lat słusznie cieszą się opinią naczyń praktycznie niezniszczalnych, które służą w domach Klientów przez wiele lat. Może się więc zdarzyć, że posiadają Państwo w domach naczynia wyprodukowane wiele lat temu, kiedy jeszcze indukcja nie była popularna.

 

Naczynia 20 letnie i starsze nie będą więc działać na płytach indukcyjnych ponieważ w czasie ich produkcji ta technologia nie była jeszcze powszechnie stosowana.

 

Od czasu upowszechnienia kuchenek i płyt indukcyjnych wszystkie nowe naczynia są już jednak produkowane z materiałów umożliwiającą pracę na indukcji.


 

garnek ferromagnetyczny Zepter

Test z magnesem

 

Jeśli planują Państwo zmianę płyty na indukcję i nie są pewni, czy kilkunastoletnie garnki  i patelnie będą działały jak należy warto wcześniej wykonać prosty test z magnesem.

 

Jeśli dno garnka przyciąga magnes to znaczy, że naczynie będzie również działało na płycie indukcyjnej.

 

Naczynia ferromagnetyczne – czyli takie które nadają się do indukcji powinny posiadać specjalne oznaczenie przedstawiające cewkę magnetyczną.

 

Podczas stosowania innych naczyń zwróćcie Państwo uwagę, aby dno było płaskie i szczelnie przylegało do płyty.

 

Podkładki pod garnki na indukcję

 

Na rynku dostępne są specjalne podkładki pod garnki na płyty indukcyjne, które sprawiają, że na kuchni indukcyjnej można korzystać z naczyń wykonanych z innych materiałów, które standardowo nie działają na indukcji.

 

Zepter nie produkuje takich podstawek.

 

Nie możemy więc dać gwarancji, że zadziałają one w każdym przypadku i z każdym naczyniem  i będą wystarczająco skuteczne.

 

Płyta indukcyjna Zepter Z-993R


Płyta indukcyjna Zepter

 

Firma Zepter przygotowała również swoja płytę indukcyjną, idealnie współgrającą z naczyniami Masterpiece, a także z pozostałymi garnkami i patelniami innych producentów.

 

Unowocześniona względem poprzednich wersji płyta indukcyjna Z-993R to nowoczesne urządzenie sterowane falami radiowymi, które w kołączeniu z cyfrowym kontrolerem i specjalnym Bezzerem Zepter tworzy innowacyjny, szybki i bezpieczny bez ognia i gazu system gotowania.

 

Jest to lekkie, przenośne urządzenie wykonano z wysokiej klasy podzespołów.

 

Dokładny opis płyty indukcyjnej Zepter Z-993R dostępny jest tutaj:

 

https://www.zeplux.pl/urzadzenia-kuchenne-agd/plyta-indukcyjna

 


 

Co wyróżnia płytę indukcyjną Zepter

  • Idealnie płaskie szkło Schott Ceran, które cechuje brak domieszek metali ciężkich, które mogą wykazywać toksyczne właściwości.
  • Osiem poziomów regulacji mocy
  • Programowany czas pracy
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem
  • Automatyczne wyłączenie w przypadku wykrycia braku naczynia
  • Wzpółpraca z termokontrolerem cyfrowym i Buzzerem

Czym jest Buzzer

 

Jest to urządzenie alarmujące o statusie czasu gotowania lub o osiągnięciu docelowej temperatury. Dzięki niemu nie trzeba cały czas nadzorować procesu gotowania. Buzzer działa do odległości do 30 metrów.

 

Czy warto kupić płytę indukcyjną

 

Zdecydowanie tak. Gotowanie na płycie indukcyjnej jest tańsze niż na pozostałych źródłach ciepła, jest wygodniejsze, szybsze i bezpieczniejsze – nie ma ryzyka związanego z gazem i dymem, jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości, a jej nowoczesny wygląd będzie ozdobą każdej kuchni.

 

Wszystkie naczynia Zepter Masterpiece takie jak garnki i patelnie  przedstawione na naszej stronie są w 100% są przystosowane do pracy na indukcji.

 


 

Artykuy które również mogą Państwa zainteresować:

 

Dlaczego warto wybrać garnki i patelnie Zepter - www.zeplux.pl/co-wyroznia-garniki-zepter

 

Jak czyścić naczynia żeby wyglądały jak nowe - www.zeplux.pl/mycie-garnkow-zepter

 

Jak kupić produkty Zepter taniej - www.zeplux.pl/zepter-club

 

ZEPLUX.PL  ZEPTER POZNAŃ - TWÓJ DORADCA ZROWEGO STYLU ŻYCIA

 

 

Wróć do strony głównej bloga

 

 

 

OFICJALNY PRZEDSTAWICIEL ZEPTER W POZNANIU  

telefon 692-288-005

 

 Sklep firmowy Zepter i Bioptron - POZNAŃ ul. Dąbrowskiego 9/11

 

 

 

Nowa oferta w przygotowaniu