Czym jest system VacSy

Jak naturalnie i bezpiecznie przechowywać produkty spożywcze


 

Metody przechowywania jedzenia

 

W dzisiejszym artykule chcemy Państwu przedstawić i szczegółowo opisać nasz opatentowany system próżniowego pakowania żywności, który doskonale zabezpiecza jedzenie przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi oraz wydłuża termin ich przydatności do spożycia nawet do pięciu razy.

 

Marnujemy bardzo dużo jedzenia na co składa się kilka powodów, a jednym z kluczowych jest niewłaściwe przechowywanie produktów spożywczych.

 

Naturalnymi czynnikami, które wpływają na utratę smaku i składników odżywczych, a w dalszej kolejności na przydatność danego produktu do spożycia są: powietrze, wilgoć, zbyt wysoka temperatura i światło.

 

Czynnikami biologicznymi są natomiast bakterie, grzyby, pasożyty  i wirusy.

 

Należy wspomnieć też o czynnikach chemicznych takich jak utlenianie czy fermentacja.

 

Aby przechować żywność dłużej stosowane są różne metody jak choćby zamrażanie, solenie, wędzenie albo słodzenie czy kiszenie i marynowanie.

 

Warto jednak pamiętać, że stosując te metody wydłużamy co prawda okres ich przydatności do spożycia, jednak związane jest to z pewnymi zagrożeniami.

 

Jak ogólnie wiadomo sól zatrzymuje wodę w organizmie, a zbyt duża jej obecność może niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie podnosząc ciśnienie krwi, obciążając serce, nerki etc.

 

Mrożone warzywa stają się miękkie, mięso traci swój naturalny kolor, problemem mogą być również zapachy wchłaniane przez pozostałe produkty w lodowce.

 

Jak zatem przechować żywność, żeby pozostała świeża przez dłuższy czas, a przy okazji zachowała swoje właściwości odżywcze i naturalny kolor.

 

Takim rozwiązaniem jest przechowywanie jedzenia bez powietrza, odcinając je od niekorzystnych czynników zewnętrznych.

 

System pakowania próżniowego

 

System Zepter VacSy to całkowicie naturalna metoda przechowywania jedzenia, w której nie dodajemy niczego do produktów, a jedynie odcinamy dostęp czynnikom niekorzystnie wpływającym na przechowywane jedzenie.

 

Powietrze jest jednym z głównych czynników wpływających na świeżość produktu, dlatego za pomocą bardzo wydajnej pompy próżniowej odsysamy powietrze ze specjalnie do tego przeznaczonych pojemników wykonanych z materiałów bezpiecznych dla przechowywanej żywności.

 

Sposoby wykorzystania systemu Zepter Vacsy

Nie trzeba naklejać na pojemniki żadnych kartek z informacjami kiedy dany produkt został zamknięty. Pokrywy pojemników VacSy posiadają wbudowane kalendarze, gdzie mogą Państwo błyskawicznie ustawić datę zamknięcia produktu, albo termin przydatności.

 

Poszczególne elementy systemu VacSy szczegółowo omówimy poniżej, przejdźmy teraz do podsumowania jakie korzyści płyną z używania próżniowego systemu pakowania i przechowywania żywności.


Korzyści używania pojemników próżniowych Zepter

 • w pełni naturalna metoda przechowywania – żadnych dodatków wpływających na wygląd, smak i zapach
 • łatwość użycia – wystarczy kilka chwil, aby szczelnie zabezpieczyć jedzenie
 • żywność zachowuje świeżość do 5 razy dłużej
 • nie tracimy witamin, ani innych cennych składników odżywczych
 • żywość zachowuje naturalny kolor
 • nie marnujemy żywności a przy okazji oszczędzamy pieniądze
 • wszystkie zapachy pozostają w szczelnie zamkniętych pojemnikach
 • pokrywy VacSy pasują do kolekcji naczyń Zepter Masterpiece – można stosować je bezpośrednio na garnku!

 

Świeżość do 5 razy dłużej

Korzystając z systemu VacSy możemy przedłużyć termin przydatności do spożycia poszczególnych produktów o kilka razy. Poniżej znajduje się tabela z przybliżonymi terminami do spożycia produktów z użyciem systemu Vacsy - wartości na górze, a także bez systemu próżniowego - wartości na dole.

Vacsy terminy do spożycia

Tabela zawiera jedynie wartości przybliżone, przy założeniu, że żywność przechowywania jest w warunkach chłodniczych w temperaturze od +3 do + 5 stopni.

Termin przydatności do spożycia zależy od początkowej świeżości produktów, sposobu w jaki zostały one przygotowane oraz tego czy wszystkie procedury VacSy są przestrzegane.

Fabrycznie zapakowane produkty muszą zostać spożyte przed upływem terminu przydatności do spożycia umieszczonych na ich opakowaniu.

 

Elementy systemu VacSy

 

Przedstawiamy elementy systemu próżniowego przechowywania Zepter.

 

Firma Zepter przygotowała kilka różniej wielkości kompletów, składających się z różnych elementów, mogą jednak Państwo samodzielnie stworzyć swój własny zestaw dostosowany do swoich potrzeb. Wszystkie elementy są ze sobą kompatybilne i istnieje możliwość uzupełniania zestawów o kolejne elementy w przyszłości.

 

Zepter Vacsy komplety

 

Pojemniki VacSy – w ofercie dostępne są dwa rodzaje pojemników do różnych zastosowań, oba są bezpieczne do przechowywanej żywności.

 

Pojemniki poliwęglanowe dedykowane do żywności suchej oraz pojemniki z hartowanego szkła sodowo-wapniowego odporne na temperaturę do 90 stopni, przeznaczone do żywości z dużą zawartością wody.

 

Różne kształty oraz wielkość pojemników pozwala na skomponowanie zestawu idealnie dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

 

Oferujemy pojemniki kwadratowe, prostokątne, tuby o różnej wysokości, a także pojemniki do ciast i serów.

 

Pojemność pojemników zaczynia się od 0,45 litra a kończy na największym pojemniku o pojemności aż 5,2 litra.

 

Pokrywy - pokrywa Lexi występująca w trzech rozmiarach: 16, 20 i 24 centymetry z wbudowanym kalendarzem. Pokrywy te pasują do garnków Zepter o odpowiadających pokrywom średnicach, dzięki temu mają Państwo możliwość zabezpieczyć i przechować jedzenie bezpośrednio w garnku.

 

Pokrywy uniwersalne występują w dwóch rozmiarach: od 4 do 8 centymetrów i od 8 do 16 centymetrów i pasują nie tylko do naczyń Zepter, ale również do większości naczyń innych producentów.

 

Korki do butelek  – warto wspomnieć, że dostępne są również specjalne korki do butelek w różnych rozmiarach, które doskonale sprawdzają się choćby podczas zabezpieczenia otwartego wcześniej wina, albo do przechowania własnoręcznie przygotowanego soku owocowego lub warzywnego.

 

Pompa próżniowa VacSy - podstawowe urządzenie, niezbędne do działania systemu. Za pomocą pompy VacSy zasysamy całe powietrze z pojemników.

 

Pompa może pracować bezprzewodowo na wydajnym akumulatorze.

 

Może być umieszczona na estetycznym stojaku, albo można ją zawiesić na ścianie.

 

Pompa VacSy przeznaczona jest do użytku z pokrywami uniwersalnymi 4 - 8 i 8 - 16 centymetrów i z pokrywami Lexi 16, 20 i 24 centymetry oraz z korkami do butelek.

 

Zgrzewarka VacSy - poza pompą próżniową warto zaopatrzyć się również w kompaktową zgrzewarkę VacSy.

 

Zgrzewarka posiada wbudowany czujnik cieczy zapobiegający uszkodzeniom podczas pakowania produktów o wysokiej wilgotności.

 

Zgrzewarka znaczenie rozszerza możliwości pakowania próżniowego stosując najwyższej jakości folie do zgrzewarek Zepter, które są odpowiednie do pakowania żywności, w których produkty można zamrażać, gotować i podgrzewać w kuchence mikrofalowej.

 

Folia VacSy wytrzymuje temperaturę nawet do 100 stopni przez okres 15 minut.

 

Na rynku dostępny jest wiele zamienników - rekomendujemy jednak pewną i bezpieczną do żywności folię Zepter złożoną aż z czterech warstw chroniących przechowywany produkt.

 • zewnętrzna nieprzepuszczalna warstwa z poliamidu o grubości 20um
 • wewnętrzna warstwa z polietylenu o grubości 80 um
 • wewnętrzna warstwa prążkowana z polietylenu o grubości 100 um
 • zewnętrzna nieprzepuszczalna warstwa z poliamidu o grubości 30 um

VacSy nie tylko w kuchni

 

Najwyższa jakość folii Zepter przyda się Państwu nie tylko w kuchni.

 

Można w niej zabezpieczyć przed wilgocią i kurzem ważne dokumenty, pieniądze, a nawet sprzęt elektroniczny.

 

Podczas podróży odsysając powietrze można w nich także przewozić ubrania zyskując tym samym więcej miejsca i chroniąc przewożone rzeczy przez różnymi zapachami.

 

Wszystkie elementy systemu prózniowego VacSy

 

Mogą Państwo wybrać jeden z przygotowanych przez firmę Zepter zestawów lub stworzyć swój własny zestaw wybierając elementy według własnego uznania.

 

Wszystkie elementy próżniowego systemu przechowywania i pakowania żywności Zepter znajdą Państwo w tym miejscu:


 

Zepter Vacsy  -  zobacz wszystkie elementy

 

Kup w sklepie on-line, lub kontaktując się z nami telefonicznie

 


 

 

Zadzwoń 692-288-005

 

TWÓJ DORADCA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

 

 

Wróć do strony głównej bloga

 

 

 

 

 

OFICJALNY PRZEDSTAWICIEL ZEPTER W POZNANIU  

telefon 692-288-005

 

 Sklep firmowy Zepter i Bioptron - POZNAŃ ul. Dąbrowskiego 9/11

 

 

 

Nowa oferta w przygotowaniu