Dlaczego Zepter jest wyjątkowy?


 

płyta indukcyjna Zepter

Płyta indukcyna Zepter, Buzzer, naczynie z pokrywą

 

 

Od lat firma Zepter kojarzona jest z najwyższej jakości naczyniami kuchennymi takimi jak garnki, patelnie, miski, durszlaki i wiele innych.

 

Mówi się i słusznie, że to naczynia na długie lata i kto raz je kupi, to pozostanie im wierny na całe życie.

 

W tym artykule postaramy się wyjaśnić dlaczego Zepter utożsamiany jest z najwyższą jakością.

 

Jak wybrać najlepsze garnki

 

Garnki z pewnością należą do podstawowego wyposażenia każdej kuchni.

 

Trudno sobie nawet wyobrazić, że można obejść się bez tych produktów. Często te same garnki towarzyszą nam przez wiele lat.

 

Najważniejsze jednak żeby przez ten czas nie straciły swoich właściwości co może odbić się na naszym zdrowiu.

 

Przypalone dna, porysowane i uszkodzone powłoki patelni, nadpalone uchwyty czy korozja to tylko kilka czynników które maja wpływ na jakość produktu. Wybierzmy mądrze bo to wybór na lata.

 

Akutermiczne dno

Kolejnym z wyznaczników najwyższej jakości garnków i patelni Zepter jest specjalnie zaprojektowane akutermiczne dno. To opatentowana metoda zdrowego przygotowywania posiłków. Wykonane jest z trzech warstw metalu: indukcyjnego i akumulująco/przewodzącego. Warstwy są kompresowane na etapie produkcji prasą o nacisku 2000 ton. Śmiało można powiedzieć, że dno naczyń Masterpiece jest niezniszczalne.

 

Akutermiczne dno najpierw kumuluje energię, a następnie równomiernie przenosi ją na cale naczynie. Warto też wspomnieć o specjalnie zaprojektowanych uchwytach, które się nie nagrzewają, dzięki czemu są bezpieczne dla użytkownika. Do temperatury 180 stopni można z nich korzystać również przygotowując potrawy w piekarniku.

 

Technologia Zepter URA

 

Ultimate Resistant Aplication firmy Zepter czyli w skrócie URA to specjalna technologia stosowana w naczyniach kuchennych. Technologia URA jest procesem chemicznym, który powoduje wzmożenie koncentracji chromu na powierzchni dna naczynia.

 

Garnki i patelnie firmy Zepter wykonane są z doskonałej jakości stali AISI 316L zawierającej 18% chromu i 10% niklu wraz z dodatkiem molibdenu. Wykorzystując technologię URA zawartość chromu w pierwszym 0,5-1 mikronie powierzchni jest blisko dwa razy większa, dzięki czemu otrzymujemy efekt nieprzywierania.
 

URA jest to proces wykończenia powierzchni z wykorzystaniem prądu elekrtycznego polegający na wyrównaniu wszelkich elementów bez efektu ścierania i powodowania mechanicznych, chemicznych lub termicznych uszkodzeń na powierzchni materiału.

 

Należy wspomnieć, że dzięki temu procesowi uzyskujemy jednolitą powierzchnię, która jest integralną częścią naczynia i nie da się jej odseparować od dna. Nie ma więc żadnych dodatkowych powłok, które z czasem mogą ulegać uszkodzeniom.

 

Specjalnie zaprojektowana pokrywa

 

Idealne wyprofilowanie brzegów pokrywy  oraz naczyń Zepter tworzy podczas gotowania uszczelkę z pary wodnej, która hermetycznie zamyka naczynie. Para wodna nie wydostaje się z naczynia, pozostają tam też wszystkie cenne składniki odżywcze. Ścianki naczynia nagrzewają się wolniej niż dno. Z powodu różnicy temperatur para wodna najpierw unosi się w kierunku pokrywy, a następnie skroplona wraca na dno.

 

Zdrowe gotowanie bez dodatku tłuszczu

 

Wszystkie nasze naczynia zaprojektowane i wykonane zostały w taki sposób, aby możliwe było gotowanie i smażenie bez dodatku wody i tłuszczu.

 

Podczas procesu gotowania i smażenia wykorzystujemy jedynie wodę i tłuszcz zawarte w produktach spożywczych.

 

To dużo zdrowszy sposób przygotowywania potraw, a dodatkowo przyrządzając je w niższych temperaturach możemy zaoszczędzić nawet to siedemdziesięciu procent energii elektrycznej.

 

W osobnych artykułach dokładnie opisaliśmy jak gotować bez dodawania wody i tłuszczu. ( gotowanie bez wody ) ( gotowanie bez tłuszczu )

 

 

Pełna kontrola nad procesem gotowania

 

Sterowany za pośrednictwem fal radiowych termonoktroler, który zastosowano w cześci naczyń po wcześniejszym zaprogramowaniu utrzymuje wybraną temperaturę pilnując ustalonego czasu gotowania. Termokontroler wyłącza się automatycznie po zakończonym procesie gotowania.

 

Kolejnym udogodnieniem jest  specjalny buzzer, który za pomocą fal radiowych łączy się z termokontrolerem, a następnie zdalnie powiadamia nas jeśli osiągnięte zostaną zadeklarowane parametry gotowania.

 

Termokontroler współpracuje ze wszystkimi metalowymi pokrywami Zepter, a także z  płytą indukcyjną marki Zepter

 

 

 

System piramidy Zepter

System piramidy  Zepter Masterpiece

Wielopoziomowy, zintegrowany system piramidy naczyń Zepter Maserpiece to gwarancja oszczędności czasu i pieniędzy.

 

Gotowanie kilku potraw na jednym palniku teraz jest możliwe. Naczynia Zepter zostały zaprojektowane w taki sposób aby można z nich było utworzyć piramidę i jednocześnie przygotowywać kilka potraw na raz.

 

Taki wielopoziomowy, zintegrowany system gotowania to oszczędność czasu i pieniędzy.

Kupuj z pewnego źródła

 

Kupując u nas mają Państwo pewność pochodzenia produktów oraz pełną gwarancję na zakupiony towar. W sprzedaży posiadamy garnki, patelnie, pokrywy, grillery i inne naczynia kuchenne w różnych rozmiarach. Naczynia sprzedawane są pojedynczo lub w zestawach. Jeśli szukają Państwo konkretnego naczynia, które nie jest opisane na naszej stronie prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 692-288-005

 

Podczas rozmowy prosimy powołać się na naszą stronę internetową.

 

Tylko oryginalne produkty, kupione z pewnego źródła w 100% spełnią Państwa oczekiwania.

 

Artykuły powiązane:

 

Mycie garków Zepter - zobacz jak czyścić i konserwować naczynia ze stali szlachetnej

 

Zepter a indukcja - czy naczynia Zepter działaja na płycie indukcyjnej i czym jest ferromagnetyzm

 

Instrukcja użytkowania pokrywy Syncro-Clik - szczegółowe omówienie zasad działania oraz przedstawienie możliwości wykorzystania z naczyniami Zepter

 

 

Wróć do strony głównej bloga

 

OFICJALNY PRZEDSTAWICIEL ZEPTER W POZNANIU  

telefon 692-288-005

 

 Sklep firmowy Zepter i Bioptron - POZNAŃ ul. Dąbrowskiego 9/11

 

 

 

Nowa oferta w przygotowaniu